Wyposażenie food truck

Chcąc rozpocząć swój własny interes opierający się na małej gastronomii, nie wystarczy zadbać o odpowiednią miejscówkę, na której znajdzie się przyczepa gastronomiczna lub wyspa handlowa. Trzeba zadbać również o odpowiednie wyposażenie, które pozwoli sprostać wymogom sanepidu oraz umożliwi sprawną oraz wygodną pracę. W takich przypadkach najlepiej zdać się na franczyzę, ponieważ mamy pewność, że otrzymamy wszystkie niezbędne narzędzia, które przydadzą się w codziennej pracy.

Co dokładnie będzie potrzebne?

Poza przyczepą gastronomiczną lub wyspą handlową konieczne będzie jej odpowiednie umeblowanie. Właśnie dlatego niezbędne jest skompletowanie wszystkich zamykanych szafek, w tym BHP, półek oraz odpowiednich, bezpiecznych dla żywności blatów roboczych.

Przepisy wymagają, by każdy punkt gastronomiczny posiadał dostęp do zimnej oraz ciepłej wody. Z tego powodu przyczepa gastronomiczna powinna mieć zlew dwukomorowy z baterią, zbiornik na wodę oraz podgrzewacz.

Chcąc zapobiec gromadzeniu się we wnętrzu pary wodnej oraz osadzaniu cząsteczek tłuszczu na wszystkich meblach, konieczne jest wyposażenie punktu w okap. Niezbędna będzie także instalacja elektryczna, która zasili wszystkie urządzenia.

Do przechowywania składników konieczna będzie lodówka oraz zamrażarka. Dzięki nim wszystkie produkty dłużej zachowają świeżość. Do ekspozycji przechowywania oraz ekspozycji dodatków przydatna będzie witryna chłodnicza. Ważne jest także wyposażenie się w urządzenia do przygotowywania potraw, takie jak frytownice, opiekacze do bułek lub prasy do mięsa.
Samodzielne kompletowanie wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia jest kłopotliwe i bardzo łatwo można zapomnieć o czymś ważnym. Właśnie dlatego, zarówno w przypadku wyspy handlowej, jak i przyczepy gastronomicznej, bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z franczyzy.

Czemu warto skorzystać z Langos?

Osoby decydujące się skorzystać z naszej oferty, całe wyposażenie otrzymują w cenie franczyzy, co sprawia, ze nie ma potrzeby kompletowania wszystkiego na własną rękę.